Jonavos rajono savivaldybės saugaus eismo komisija

SAUGAUS EISMO KOMISIJOS POSĖDYJE 2016 M. LAPKRIČIO MĖNESĮ

                      Saugaus eismo komisija (pirmininkas – Erlandas Andrejevas), posėdžiavusi lapkričio 14 d., ne tik svarstė gautus prašymus, bet ir išklausė atvykusius Užusalių kaimo bei Jonavos Miškininkų gatvės gyventojus.

                      Miškininkų g. gyventojų vardu į Saugaus eismo komisiją (SEK) kreipėsi Regina G., prašydama padėti jų vaikams saugiai pasiekti „Lietavos" pagrindinę mokyklą – saugiai pereiti J. Basanavičiaus gatvę. Nuo senų laikų yra viena  perėja, bet nusigauti iki jos gana sudėtinga, kadangi nė vienoje J. Basanavičiaus g. pusėje ties Miškininkų gatve nėra šaligatvio ar bent takelio iki jos. Iš Ukmergės pusės automobiliai lekia dideliu greičiu, kartais nesustoja praleisti pėsčiųjų. Vaikai kerta J. Basanavičiaus g. bėgdami per sankryžą pačioje pavojingiausioje vietoje. Gana dažnai šioje sankryžoje įvyksta avarijos. Todėl prašoma: gal būtų tikslinga įrengti žiedinę sankryžą su perėjomis pėstiesiems arba bent jau spręsti perėjos problemą - padaryti iki jos šaligatvį pėstiesiems, įrengti ties perėja kalnelį, kad automobiliai pristabdytų ir saugiai praleistų pėsčiuosius. „Galbūt galima šią problemą spręsti įrengiant šviesoforus ties sankryža, tada būtų lengviau ir ties karių kapinėmis iš Lietavos g. pasukti į kairę - J. Basanavičiaus g.", - rašoma prašyme.  
                      SEK po ilgų diskusijų nutarė atlikti J. Basanavičiaus, Fabriko, Panerių g. sankryžos tyrimą su projektiniais pasiūlymais  ir tada priimti sprendimą.         

                      Užusalietės, dalyvavusios SEK posėdyje, buvo nepatenkintos gautu atsakymu: Užusalių k. Taikos gatvėje VĮ „Kauno regiono keliai" įrengti greičio ribojimo kalnelių neplanuoja. Pasak moterų, žmonės turi nemažai nuotraukų, įrodančių apie įvykusias avarijas, sužeistus ar net žuvusiuosius: Taikos gatve automobiliai ne važiuoja, o tiesiog skrieja.

                      SEK nutarė dar sykį rašyti prašymą VĮ „Kauno regiono keliai", pateikti iš užusaliečių gautas  autoįvykių nuotraukas.    

                       SEK svarstė UAB „B2B Park" prašymą leisti pastatyti ženklus (informacija apie stebėjimą vaizdo kameromis) Žemaitės g. 3, Jonava. Bendrovė, gavusi leidimą juos įrengti, tą padarytų savo lėšomis privataus sklypo ribose. SEK prašymui pritarė.

                      UAB „Amžina ramybė" direktorė paprašė leidimo įrengti draudžiamąjį ženklą: prie bendrovės pastato Kęstučio gatvėje yra automobilių stovėjimo aikštelė, skirta įmonės darbuotojams ir laidotuvių dalyviams. Tačiau kyla problemų, kai gatvėje labai arti vartų, skirtų įvažiuoti į kiemą, aplinkinių namų gyventojai pastato mašinas, kurios trukdo įvažiuoti ar išvažiuoti iš UAB „Amžina ramybė" priklausančios automobilių stovėjimo aikštelės.  

                      SEK įpareigojo miesto seniūniją ties posūkiu iš aikštelės 5 metrus bordiūro paženklinti  geltonai, taip pat nutarta rekomenduoti UAB „Amžina ramybė" jai priklausančioje teritorijoje praplatinti išvažiavimą (kad galėtų išsukti katafalkas).     

                      Kosmonautų g. 46-ojo namo gyventojas Vytautas D. SEK rašė susiduriantis su problema kiekvieną dieną:  važiuojant iš kiemų gatvelės tenka sukti į Lietavos gatvę, dažnai į kairę. Per šalia kelio pastatytas mašinas nesimato mašinų, kylančių į kalną, tenka rizikuoti, įvažiuoti į kelią, kad būtų galima įsitikinti, ar niekas neatvažiuoja. Vytautas D. prašo įrengti kelio ženklą, draudžiantį ten statyti automobilius. SEK ženklo įrengimui nepritarė, tačiau miesto seniūnija įpareigota 5 metrus geltonai pažymėti bordiūrą (iš kiemų gatvelės sukant į dešinę).

                      Jonavos rajono savivaldybės tarybos narys Remigijus Osauskas SEK informavo, kad dalis rajono kaimo vietovių neturi įrengtų informacinių bei nurodomųjų kelio ženklų, įvardijančių, kokia tai vietovė, ar krypties rodiklių su atstumu iki gyvenvietės. Informacinius kelio ženklus prašoma įrengti važiuojant į Kaušankos ir Pupkulių kaimus (Šilų sen.); taip pat Karčių kaime (Upninkų sen.), Paskutiškių k. (Užusalių sen.), Martyniškių k. (Žeimių sen.); nurodomuosius kelio ženklus – Šafarkos ir Veseluvkos kaimuose (Užusalių sen.). SEK nutarė paprašyti Tarybos nario patikslinti, kokiose konkrečiai vietose jis siūlo ženklus, ir tada priimti sprendimą.   

                         SEK pirmininkas Erlandas Andrejevas atkreipė dėmesį į automobilių parkavimą Žemaitės gatvėje prie PC „Iki". Problema kyla mašinoms išvažiuojant iš Žemaitės g. 8, kitų namų  kiemų, nes automobiliai prie „Iki" pastatomi iki pat įvažiavimo į kiemus. SEK nutarė įpareigoti miesto seniūniją geltonai paženklinti 5 bordiūro metrus, kaip to reikalauja kelių eismo taisyklės.

 

Kristina Lukoševičiūtė

Bendrojo skyriaus ryšiams su visuomene specialistė