Jonavos rajono savivaldybės saugaus eismo komisija

SAUGAUS EISMO KOMISIJOJE BIRŽELIO MĖNESĮ

 

                      Jonavos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Erlandas Andrejevas ir toliau vadovaus Saugaus eismo komisijai (SEK). Šią savaitę posėdžiavusi SEK svarstė per dešimt prašymų ir pasiūlymų.

                      Sodų g. 31-ojo namo gyventojai prašė įrengti saugaus eismo priemones prie įvažiavimo į jų daugiabutį: pastatyti ženklą „Tik Sodų g. 31 namo gyventojams", taip pat įrengti „saugaus eismo priemonę su greičio ribojimo ženklu iki 10 km/val.; saugaus eismo kalnelius ties įvažiavimu į Sodų g. 31-ojo kiemą ir ties garažais link Sodų g. 37 namo bei uždaryti įvažiavimą į Sodų g. 37 namo kiemą (yra dar vienas įvažiavimas Kauno g.), paliekant tik vieną įvažiavimą į Sodų g. 31 namo kiemą". SEK posėdyje dalyvavusi Sodų g. 31-ojo namo gyventoja Nelė Vološinienė teigė, jog žmonės, ypač vaikai, savo kieme jaučiasi nesaugiai.

                      Miesto seniūnas Povilas Beišys informavo, kad Sodų g. 31 namas įtrauktas į šiais metais tvarkytinų teritorijų sąrašą, tad kieme tikrai bus pasikeitimų į gerąją pusę.

                      „Dėkoju veikliai rajono Tarybai bei administracijai už nuolat rūpestingai puoselėjamą rajoną bei miestą. Tačiau jaučiu pareigą Saugaus eismo komisijai išreikšti savo subjektyvius diskusinio pobūdžio pasiūlymus dėl eismo saugumo didinimo bei techninio tobulinimo galimybių", – rašė jonavietis Gvidas M.

                      Jo nuomone, po Jonavos tiltu per Nerį Kauno link esantis dviračių takas yra daug siauresnis negu kitose, nuo tilto nutolusiose tako atkarpose. Be to, atkarpoje po tiltu nėra pažymėtos judėjimo zonos pėstiesiems bei dviratininkams. Kadangi takas po tiltu yra kilpos (U raidės) formos,  matomumas iš abiejų tako pusių, palyginti su kitomis tako dalimis, ribotas. Ties tiltu nėra ir jokių dviračių judėjimą sulėtinti skatinančių įrengimų, kaip tai padaryta kitose miesto vietose, o atkarpoje po tiltu dviratininkai važiuoja gana dideliu greičiu.  

                      Jonavietis prašo SEK apsvarstyti galimybes įrengti greičio ribojimus / kliūtis dviratininkams arba bent jau vizualiai atskirti eismo zonas pėstiesiems / dviratininkams.

                      Atsižvelgus į jonaviečio laišką ir SEK nariui Edmundui Mulokui pasiūlius, nutarta įpareigoti miesto seniūną įrengti informacines lenteles, kad žmonės įprastų laikytis tvarkos.

                      VšĮ Jonavos ligoninės direktorė Aldona Balutienė paprašė įvertinti transporto judėjimą ligoninės teritorijoje. Pasak direktorės, Konsultacijų poliklinikoje kasdien apsilanko apie 500 pacientų, kurie savo automobiliu stato kur tik randa vietos, kai tuo tarpu greitosios medicinos pagalbos automobiliai turi skubiai privažiuoti prie ligoninės; į ligoninės maisto ruošimo skyriaus sandėlius produktus atvežantis šaldiklių tipo transportas negali išsukti dėl pastatytų  automobilių ir t. t. Be to, ligoninėje dirba 440 žmonių, iš jų apie 70 proc. atvyksta automobiliais, kuriems aikštelės nėra.

                      SEK informavo, kad projektas automobilių stovėjimo aikštelei įrengti jau parengtas, tik kol kas teks palaukti finansavimo.

                      SEK laišką parašė Kosmonautų g. 30-ojo namo gyventojas Gediminas T. Jis nepatenkintas pernai kieme atsiradusiu ženklu, draudžiančiu nuo 7 iki 16 val. statyti automobilius. Tai sukelia nepatogumų, nes kieme neužtenka vietos automobiliams, reikia jos ieškoti kituose kiemuose arba statyti mašiną gatvėje, taip joje „padarant" vienpusį eismą ir sukeliant sunkumų kitiems vairuotojams, viešajam transportui. Pastaruoju metu namo gyventojai pradėjo gauti baudas už automobilio parkavimą neleistinoje vietoje. Gediminas T. prašo panaikinti ženklą arba bent jau pakeisti draudimo statyti laiką. 

                      SEK prašymui nepritarė, nes kiltų problemų, esant reikalui, įvažiuoti specialiajam  transportui. Nutarta rekomenduoti automobilius pastatyti šalia PC „Maxima" esančioje aikštelėje.

                      Laišką SEK parašė doc. dr. Judita Puišo: „Skarulių ir Pramonės gatvės yra žvyrkeliai.  Esame dėkingi Jonavos rajono administracijai už nuolatinę jų priežiūrą. Eismas, kaip ir mieste, ribojamas iki 50 km/val. Vairuotojai dažnai nesilaiko šių apribojimų (...). Dažnas dviratininkas nenori važiuoti dulkių debesyse, nors į Skarulius nutiesti dviračių takai palei Nerį. Prašome sudrausminti vairuotojus ir inicijuoti greičio apribojimą". 

                      SEK prašymui nepritarė.   

                      Vilma Chorūnaitė Šveicarijos seniūnijoje įkūrė laisvalaikio ir jojimo paslaugų centrą „Viliumai". Jojimo aikštelės yra netoli žvyrkelio, kuriuo, pasak moters, mašinos, motociklai važinėja dideliu greičiu, gąsdindami žirgus. V. Chorūnaitė prašo įrengti kelio ženklą, ribojantį transporto greitį iki 20 km/val. arba greičio slopinimo įrenginius, arba nuo kapinių pusės uždrausti sunkvežimių eismą.

                      SEK nepritarė ir šiam prašymui.

                      Kad būtų išvengta galimų eismo įvykių, SEK narys Andrius Venckus sakė, jog išvažiuojant iš Miškininkų g. į J. Basanavičiaus gatvę reikia kelio ženklo „Duoti kelią". Jo nesant, ten yra lygiavertė sankryža ir, važiuojant J. Basanavičiaus gatve link Ukmergės, visos transporto priemonės privalo praleisti mašinas, išvažiuojančias iš Miškininkų gatvės.

                      SEK pasiūlymui pritarė ir kreipsis į VĮ „Kauno regiono keliai" dėl minėto kelio ženklo įrengimo.

                      Kunigiškių g. (Jonava) gyventojas skundžiasi ir šios gatvės bendruomenės vardu prašo SEK atkreipti dėmesį į susidariusią situaciją: duris atvėrus prekybos centrui „Maxima", o vėliau – „Ermitažui", išasfaltuotas naujas kelias. Neilga (200-300 m) kelio atkarpa tapo malonumu greičio mėgėjams, sunkiasvorių automobilių stovėjimo ir „Maximos"  vilkikų priekabų atkabinimo aikštele.

                      Prašoma įrengti greitį ribojančius kalnelius bei pastatyti ženklą „Gyvenamoji zona" arba „Riboto greičio zona" (dabar jo galiojimas baigiasi ties „Maximos" ir „Ermitažo" riba).

                      SEK nutarė persiųsti Kunigiškių gatvės gyventojo laišką su gautomis nuotraukomis „Maximos" administracijai ir paprašyti, kad būtų atsižvelgta į gautą skundą.   

                      „Norime išsiaiškinti, kokios perspektyvos kelio, vedančio į Didžiojo Raisto kaimą (Užusalių sen.). Mūsų kaimo bendruomenės netenkina 2-3 greiderio pravažiavimai per metus ir kelios mašinos žvyro. Kelio ilgis – apie 3 km. Norėčiau gauti konkrečios informacijos", – rašė Didžiojo Raisto gyventoja Angelė Ž.

                      SEK gavo Užusalių seniūnijos seniūno pavaduotojos Danguolės Karnylienės komentarą: „ (...) kelio būklė yra prasta, bet nežinome, ar turėtume investuoti į šį kelią, nes neišspręstas nuosavybės klausimas. Yra atlikti kelio kadastriniai matavimai, nurodyta, kad kelias priklauso Jonavos rajono savivaldybei, bet kažkada Didžiajame Raiste dirbusi įmonė „Poraistė" teigia, kad kelias priklauso jai ir siūlo savivaldybei šį kelią pirkti. Mano žiniomis, šiuo metu vyksta susirašinėjimas tarp rajono savivaldybės ir UAB „Poraistė"".

                      Informacija perduota savivaldybės administracijos direktoriui.    

                      Į SEK kreipėsi UAB „Amberlost" direktorius Česlav Bogdanovič, prašydamas leisti naudoti ženklą „Rezervuota „Sporto legiono" lankytojams nuo 14 iki 23 val." bendrovės įrengtoje stovėjimo aikštelėje Dariaus ir Girėno g. 1B, šalia „Sporto legiono" klubo. Motyvas –tikimasi nemažo klubo lankytojų skaičiaus. Kol kas SEK sprendimo nepriėmė: nutarta palūkėti, kol „Sporto legionas" pradės savo veiklą. Jei tuomet kils problemų, klubui rekomenduota dar sykį kreiptis į SEK.     

                      Bukonių seniūnijos seniūnas Arturas Narkevičius informavo, kad gautas Vaivadiškių kaimo gyventojos Elvyros Z. prašymas įrengti greičio ribojimo kalnelius Jonavos gatvėje. Pasak moters, dauguma minėtos gatvės namų stovi labai arti kelio; be to, keliolikos metų laikotarpiu į jų sodybą jau tris kartus įvažiavo mašina.                  Elvyra Z. nerimauja, kad nuo dideliu greičiu lakstančių automobilių gali nukentėti ir vaikai, kurie dviratukais važinėja po kaimą.

                       SEK pritarė, jog tai – labai svarbu, tad kreipsis į VĮ „Kauno regiono keliai", kad įmonė kuo skubiau spręstų šią problemą. 

                      Dėl greičio ribojimo kalnelio įrengimo kreipėsi ir sodininkų bendrijos „Pašiliai" pirmininkas: bendrijoje nustatytas 20 km/val. greičio apribojimas neužtikrina eismo saugumo, nes dauguma transporto priemonių nuolat jį viršija, o prie kelio sodus turintys savininkai skundžiasi keliamu triukšmu ir dulkėmis. 

                      Šiuo metu „Pašiliai" planuoja tvarkyti bendrijai priklausančius kelius, todėl ir prašo leidimo „Kauno gatvėje ties Pašilių 1-osios ir Pašilių 3-iosios (arba 4-osios) gatvių sankryžomis įrengti po vieną greičio mažinimo kalnelį ir pastatyti du įspėjamuosius kelio ženklus „Nelygus kelias" sodininkų bendrijos lėšomis". SEK prašymui pritarė.

                       Šveicarijos pagrindinės mokyklos direktorė Danutė Suchockienė SEK atsiuntė prašymą: „Šveicarijos k. Pavasario gatvės atkarpa šalia mokyklos labai nesaugi, nėra jokio saugaus eismo ženklo ar kito įrenginio. Iš vienos pusės link mokyklos – staigus posūkis, iš kitos pusės (nuo tvenkinių) – lygus, tiesus kelias „smagiems" pasivažinėjimams. (...) Mums kelia didelį rūpestį mokinių saugumas: vaikai bet kada gali išbėgti į gatvę, po pamokų aplink mokyklą važinėjasi dviračiais. Manome, kad būtina įrengti įspėjamuosius ženklus, ribojančius greitį: „Stop", „Atsargiai, vaikai" ar imtis kitų būtiniausių saugumo priemonių".

                      SEK prašymui pritarė. Jis bus persiųstas Šveicarijos seniūnijos seniūnui: kokių priemonių imtis, nuspręs pati seniūnija.     

                      Kauno apskrities VPK Jonavos rajono policijos komisariato viršininkas Šarūnas Martinkėnas kreipėsi dėl J. Ralio g.-Taurostos g.-Plento g. žiedinės sankryžos. Pastaruoju metu minėtoje sankryžoje dėl padidėjusio transporto priemonių srauto susidaro spūstys.              Kadangi minėta žiedinė sankryža priklauso Lietuvos automobilių kelių direkcijai prie Susisiekimo ministerijos, Jonavos seniūnijos seniūnas Povilas Beišys įpareigotas kreiptis į ją dėl galimybės užsakyti sankryžos studiją ir nustatyti, kur yra didžiausi kliuviniai bei kaip juos galima būtų pašalinti.

 

 

Bendrojo skyriaus atstovė ryšiams su visuomene Kristina Lukoševičiūtė