Pradžia
lt
en
Kartu su Ukraina!
COVID-19 Jonavoje
Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė
Paslaugos
Projektai
DUK

Žygis su gidu Jonavos krašte „Prie Lietuvos ištakų: Lietuvos takas“

2022 Gegužės 28 d. 10:00 - 18:00 / Upninkų seniūnija photo
Vaizdingas maršrutas "Prie Lietuvos ištakų: Lietavos takas" Upininkų seniūnijoje pakvies išbandyti seno miško takus, susipažintisu sentikių istorija, pasigrožėti supančia gamta bei tekančia Nerimi, atsigerti šalto šaltinio vandens prie legendinio Lietavos upelio ir sužinoti, kuo ypatingas šis nedidelis upelis. Jonavos rajonas - neįtikėtinų atradimų kupinas kraštas! Tuo įsitikinsite šio žygio metu.
 
RYŠKIAUSI ĮSPŪDŽIAI
Perelozų Viešpaties Kryžiaus sentikių cerkvė
Jonavos rajone gyvenusius sentrikius primena Rimkų, Baltromiškes ir Perelozų cerkvės. Perelozų kaimas jau sunykęs, tačiau čia gyvenusią gausią sentikių bendruomenę liudija išlikusi medinė Viešpaties Kryžiaus cerkvė. Ši cerkvė yra viena gražiausių Lietuvoje, pasižyminti išskirtine vidaus ir išorės puošyba.
 
Lietavos upelis
Panašių upelių kaip šis Lietuvoje yra šimtai, tačiau Lietava - ypatinga. Tai pajusite, kai pabraidysite Lietavos upelyje, pasigrožėsite akmenuota jo vaga, atsigersite vandens iš jį maitinančių šaltinių ir sužinosite šio upelio istoriją.
 
 
STARTO PRADŽIA/PABAIGA: Perelozų k., Upininkų sen., Jonavos raj. (aikštelė prie senųjų Perelozų k. kapinaičių). GPS: 55.03236, 24.51552
MARŠRUTO ILGIS: 15 km, TRUKMĖ: apie 5,5 val.
 
ORGANIZATORIAI
- VŠĮ Kauno regiono plėtros agentūra
- Jonavos turizmo informacijos centras
- Jonavos visuomenės sveikatos biuras