Pradžia
lt
en
Jonavos baseinas
Jonavos baseinas
Kartu su Ukraina!
Kartu su Ukraina!
COVID-19 Lietuvoje
COVID-19 Lietuvoje
Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė
Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė
Paslaugos
Paslaugos
Projektai
Projektai

P. Dovalgos premija šiemet atiteko čekų vertėjai

P. Dovalgos premija šiemet atiteko čekų vertėjai

Jonavos rajono savivaldybės tarybos skiriama žurnalisto ir vertėjo Prano Dovalgos premija šiemet pirmą kartą atiteko ne lietuvių autoriui. Premija bus įteikta čekų vertėjai Verai Kocianovai už Alvydo Šlepiko romano „Mano vardas – Marytė“ vertimą į čekų kalbą.

Tikrais faktais pagrįstas romanas kalba apie Rytprūsių vokiečių likimus po Antrojo pasaulinio karo, kai motinos, kad išgelbėtų savo vaikus, siuntė juos anapus Nemuno, į Lietuvą. Vaikai čia dirbo pas ūkininkus, elgetavo, o sunkiai uždirbtą maistą nešė savo badaujančioms šeimoms.

„Čekų tauta šio vertimo dėka galėjo susipažinti su A. Šlepiko kūriniu, pažinti mūsų tautą, įžvelgti tam tikrus sociokultūrinius čekų ir lietuvių ryšius“, - sakė premijos skyrimo komisijos pirmininkė Jonavos rajono mero pavaduotoja Birutė Gailienė. 

Jonavos rajono savivaldybės tarybos premija kasmet skiriama už lietuvių ar čekų kalba per pastaruosius 5 metus publikuotą literatūrinį kūrinį, filmą, spektaklį, tekstą istorinės atminties, lietuvių ir čekų tautų kultūrinio, politinio ar ekonominio bendradarbiavimo temomis. 

P. Dovalgos premijos fondą sudaro Jonavos rajono savivaldybės bei privačių rėmėjų skiriamos lėšos – 1 tūkst. eurų kasmet.

Šiais metais P. Dovalgos premija skiriama jau ketvirtą kartą. Taip pat šiemet yra minimas Lietuvos ir Čekijos diplomatinių santykių užmezgimo 100-metis, todėl Jonavos viešojoje bibliotekoje vyko daugiau renginių, skirtų Čekijos ir Lietuvos draugystei.

Renginiuose svečiavosi Čekijos Respublikos Ambasadorius Lietuvoje Vít Korselt, paskaitą skaitė VU doc. Dalia Bukelevičiūtė.

Bibliotekos fojė atidaryta paroda apie Čekijos Aksominę revoliuciją, skaitykloje – ekspozicijos apie Praną Dovalgą ir jo premijos laureatus.