Pradžia
lt
en
Jonavos baseinas
Jonavos baseinas
Kartu su Ukraina!
Kartu su Ukraina!
COVID-19 Lietuvoje
COVID-19 Lietuvoje
Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė
Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė
Paslaugos
Paslaugos
Projektai
Projektai

KAM atsakyme Jonavos tarybai – pažadas išsaugoti Kopą gyventojams

KAM atsakyme Jonavos tarybai – pažadas išsaugoti Kopą gyventojams A. Reipos nuotr.

Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija (KAM) atsakė į Jonavos rajono tarybos kreipimąsi ir dar kartą patikino, kad išsaugos žemyninę Dumsių girios kopą bei sudarys sąlygas ją lankyti visuomenei.

Krašto apsaugos viceministras Vilius Semeška atsakyme rašo, kad Jonavos rajono savivaldybės dalies (karinio poligono ir karinio mokymo teritorijos) bendrojo plano sprendiniuose miško kvartalas, kuriame yra Kopa ir pažintinis takas, bus priskirtas neurbanizuojamai specializuotų kompleksų zonai.

„Šių zonų naudojimo reglamentus ir Gaižiūnų poligono naudojimo taisykles numatoma papildyti nuostata, kad kvartale, kuriame yra Kopa ir pažintinis takas, bus draudžiama vykdyti pratybas ir miško naudmenas keisti kitomis naudmenomis.

Visas miško kvartalas, kuriame yra Kopa, bus pažymėtas draudžiamaisiais ženklais ir visiems į poligoną atvykstantiems kariams instruktažų apie draudžiamą veiklą poligone metu taip pat bus pranešama ir apie draudimą vykdyti karinę veiklą minėtame kvartale“, - teigia KAM viceministras V. Semeška.

Jo teigimu, visuomenei bus sudaryta galimybė lankytis Kopoje: Lietuvos kariuomenė Kopą ir į ją vedantį pažintinį taką pažymės skiriamaisiais ženklais, kuriuose bus teikiama informacija, kaip privažiuoti prie Kopos ir ją lankyti.