Pradžia
lt
en
Jonavos baseinas

Jonavos baseinas

Kartu su Ukraina!

Kartu su Ukraina!

COVID-19 Lietuvoje

COVID-19 Lietuvoje

Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė

Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė

Paslaugos

Paslaugos

Projektai

Projektai

Jonavoje paminėta Pasaulinė mamų psichikos sveikatos diena

Jonavoje paminėta Pasaulinė mamų psichikos sveikatos diena A. Reipos nuotr.

Trečiadienį Jonavoje net keliais renginiais paminėta Pasaulinė mamų psichikos sveikatos diena. Šia proga LR Prezidentūra, Jonavos rajono savivaldybė ir projektas „Mama mums rūpi“ Jonavoje surengė specialistų susitikimą, skirtą moterų pogimdyminės depresijos prevencijai.

Susitikime Jonavos rajono sveikatos įstaigų atstovai kartu su įvairių organizacijų ir institucijų specialistais diskutavo, kaip atpažinti pogimdyminę depresiją ir gerinti mamų psichikos sveikatą.

Susitikimo organizatorių teigimu, statistika rodo, kad net 1 iš 7 naujagimio susilaukusių motinų susiduria ne vien su nepamatuojamu džiaugsmu, bet ir nerimu, slogia nuotaika, depresyvumu.

Socialinis projektas „Mama mums rūpi“ kelerius metus nuosekliai siekia atkreipti dėmesį į mamų psichikos sveikatą ir padrąsinti jas kreiptis pagalbos. Projekto organizatoriai kartu su savanoriais įvairiuose Lietuvos miestuose buriasi, kad atkreiptų dėmesį ir padėtų mamoms neįkristi į pogimdyminę depresiją.

Susitikimo dalyvius Jonavoje pasveikino rajono savivaldybės tarybos narė Birutė Gailienė: „Džiaugiuosi, kad toks susitikimas - diskusija su savivaldybių bendruomenėmis šiandien vyksta Jonavoje, minint Pasaulinę mamų psichikos sveikatos dieną. Kalbėti apie tai, ką išgyvena moteris, kai jos gyvenimas pasikeičia kardinaliai tapus mama, būtina – nors, atrodo, esame pažangi visuomenė, vis dar susiduriame su skaudžiomis pogimdyvinės depresijos sukeltomis pasekmėmis.

Šiandien svarbu pasakyti, kad temos aktualumas kaip niekad ryškus, ir kalbėti apie įrankius bei priemones, kurie galėtų padėti pirmiausiai atpažinti, o tada – įveikti depresyvias būsenas mamoms“.

Pasaulinę mamų psichikos sveikatos diena Lietuvoje švenčiama pirmą kartą ir minima dideliu mastu. Jonavoje šią dieną vyko ne tik renginys Jonavos sveikatos sektoriaus darbuotojams, bet ir mamų ėjimas, kuriame dalyvavo būrys jonaviečių mamų su nešynėmis ir vežimėliais.

„Mamos eina, bėga, keliasi, griūva, nuvargsta ir vėl kartoja tą patį. Motinystė – kartais ėjimas, bet dažnai – bėgimas šalia, paskui, priekyje. Žinome, kad buvimas tėvais suteikia visą emocijų spektrą. Liūdesys, neviltis, nerimas, depresyvumas – irgi motinystės dalis“, - skelbė ėjimo organizatoriai ir kvietė atkreipti visuotinį dėmesį į mamų psichikos sveikatą.