Pradžia
lt
en
Jonavos baseinas

Jonavos baseinas

Kartu su Ukraina!

Kartu su Ukraina!

COVID-19 Lietuvoje

COVID-19 Lietuvoje

Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė

Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė

Paslaugos

Paslaugos

Projektai

Projektai

Jonava pasiruošusi priimti karo pabėgėlius iš Ukrainos

Jonava pasiruošusi priimti karo pabėgėlius iš Ukrainos A. Reipos nuotr.

Šiuo metu Jonavos rajone jau būtų galima apgyvendinti iki 50 karo pabėgėlių, o netrukus bus paruošta dar šimtas vietų. Apie pasiruošimą priimti pabėgėlius iš Ukrainos antradienio rytą kalbėta specialiame savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro (ESOC) posėdyje.

Mero patarėjas Vytautas Kaminskas informavo, kad bendrovė „Jonavos autobusai“, prireikus, yra pasirengusi atsivežti Ukrainos karo pabėgėlius nuo Lenkijos sienos.

Atvykstantys savarankiškai ar su lietuvių pagalba ukrainiečiai registruojasi Alytuje, registracijos centre (Pramonės g. 1B, Alytus). Jei neturi gyvenamosios vietos, pabėgėliai po registracijos nukreipiami į laikinas apgyvendinimo vietas (savivaldybėse arba pas fizinius asmenis).

Jonavos rajono socialinių paslaugų ir pirminės sveikatos priežiūros centrai pasirengę suteikti pabėgėliams socialines ir sveikatos priežiūros paslaugas, Maisto bankas pasiruošęs pabėgėlius pamaitinti.

Jonavos rajono savivaldybės meras Mindaugas Sinkevičius ketvirtadienį rengia rajono savivaldybės tarybos neeilinį posėdį, kuriame bus sprendžiama dėl humanitarinės pagalbos Ukrainai ir jos gyventojams.

Bendravo su Smilos vadovais

 

Mero pavaduotoja Birutė Gailienė ir administracijos direktorius Valdas Majauskas pirmadienio vakarą bendravo su Jonavos miesto partnerio Ukrainoje – Smilos miesto vadovais.

Smila yra per 200 km nutolusi nuo Kijevo ir vos 28 km nuo apskrities centro – Čerkasų miesto, kuriame vakar griaudėjo sprogimai.

„Miestas ruošiasi priešo atėjimui – statomos užkardos, moterys pina, deja, ne kasas savo dukroms, o maskuojančius tinklus. Žmonės miesto kol kas nepalieka, visi laikosi išvien.

Smila stebėjo mūsų palaikymo akciją, vykusią šeštadienį, ir nuoširdžiai padėkojo – neabejoju, kad ta tikra mūsų visų emocija suteikė jiems stiprybės.

Miestui pasiūlėme visokeriopą pagalbą, tiek daiktais, tiek priimant jų gyventojus, jei jiems tektų skubiai išvykti. Ko šiandien labiausiai reikia miestui? Pajuokavome, kad idealiausia siunta būtų ginklai. Nors čia tas juokas... per ašaras. Nes gintis jiems, tikėtina, tikrai teks. Abi pusės puikiai tai suvokiam“, - pasakoja mero pavaduotoja B. Gailienė.

Jonavos gyventojai, norintys įvairiais būdais prisidėti pagelbstint ukrainiečiams, kviečiami prisijungti prie nevyriausybinių organizacijų iniciatyvų.

Galintys suteikti apgyvendinimo vietą pabėgėliams iš Ukrainos, turėtų registruotis svetainėje www.stipruskartu.lt.

Piniginė parama Ukrainos žmonėms teikiama trumpuoju numeriu 1485 – auka 5 eur. Daugiau informacijos: www.aukok.lt

Piniginę paramą Ukrainos kariuomei renka VšĮ „Mėlyna ir geltona“: www.blue-yellow.lt/lt

Lietuvos Raudonasis kryžius šiandien informuoja, kad jau sulaukė pakankamai daug medikamentų, higienos reikmenų, maisto bei rūbų ir kitų reikalingų daiktų, todėl šiuo metų daugiau daiktų iš žmonių nerenka.

Savanorių registracija taip pat stabdoma. Šiai dienai jau užsiregistravo 12 tūkst. savanorių, pasiruošusių suteikti pagalbą į Lietuvą nuo karo Ukrainoje atvykstantiems ukrainiečiams.

Alexander Slepcowski nuotr., Smila