Pradžia
lt
en
Jonavos baseinas

Jonavos baseinas

Kartu su Ukraina!

Kartu su Ukraina!

COVID-19 Lietuvoje

COVID-19 Lietuvoje

Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė

Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė

Paslaugos

Paslaugos

Projektai

Projektai

Jonas Sirvydis

Jonas Sirvydis

Gimimo data: 1936-02-04


Miesto garbės piliečio vardo suteikimo data: 2006-01-26


Nuopelnai: 

Akcinės bendrovės „Achema" generalinis direktorius Jonas Sirvydis savo darbinę veiklą susiejo išimtinai su šia azotinių trąšų ir kitų cheminių produktų gamybos įmone, todėl yra vienas iš geriausiai išmanančių jos veiklos specifiką inžinierių profesionalų bei išskirtinis vadovas, visa širdimi atsidavęs savo darbui bei įmonei.

J. Sirvydis yra vienas iš įmonės kūrėjų, ypatingai prisidėjęs prie jos remonto mechaninės gamybos bazės suformavimo, ir dalyvavęs visuose svarbiausiuose įmonės vystymosi etapuose. Dėl savo profesionalumo, atsakingo ir principingo požiūrio į darbą ir bendrovėje sprendžiamas problemas, susikūrus akcinei bendrovei „Achema", J. Sirvydis išrenkamas jos viceprezidentu, Valdybos nariu.

J.Sirvydis — ne tik žinomas verslininkas, bet ir aktyvus visuomenininkas, noriai besidalinantis savo patirtimi su kolegomis iš kitų organizacijų bei aktyviai dalyvaujantis veikloje, susijusioje ne tik su Kauno regiono, bet visos Lietuvos pramonės ir prekybos vystymu. Tai patvirtina jo aktyvus dalyvavimas įvairių organizacijų veikloje. J.Sirvydis yra Kauno prekybos pramonės ir amatų rūmų viceprezidentas pramonės reikalams, Kauno krašto pramonininkų ir darbdavių asociacijos viceprezidentas, Lietuvos chemijos pramones įmonių asociacijos prezidentas, Lietuvos pramonininkų konfederacijos importo-eksporto komiteto narys, Kauno technologijos universiteto komiteto narys, Lietuvai pagražinti draugijos Jonavos skyriaus pirmininkas.

2005 m. akcinei bendrovei „Achema", vadovaujamai generalinio direktoriaus Jono Sirvydžio, itin svarbūs, įteiktas taršos integruotos prevencijos ir kontrolės leidimas (TIPK). Iš stambiųjų Lietuvos pramonės įmonių „Achema" viena pirmųjų gavo TIPK leidimą, kuris įtvirtina integruotą taršos prevencijos ir kontrolės sistemą, vienijančią vandens, oro ir žemės apsaugos bei atliekų tvarkymo priemonių saugų panaudojimą. Taip AB „Achema" pastangos aplinkosaugoje įvertintos tarptautiniu leidimu.

2005 metų pavasarį Ūkio ministerijos ir Lietuvos inovacijų centro organizuotame konkurse „Inovacijų prizas 2005" generaliniam direktoriui Jonui Sirvydžiui įteikti sertifikatai už inovatyvų produktą ir inovatyvų projektą.

Jau penktą kartą didžiųjų įmonių grupėje Jono Sirvydžio vadovaujama „Achema" iškovojo garbingą „Sėkmingai dirbančios įmonės" nominaciją.

Dalyvavimas konkursuose, įvairių apdovanojimų ir įvertinimų iškovojimas, neabejotinai garsina ne tik bendrovės, bet ir rajono vardą.

Išskirtinis dėmesys rajono problemoms, kiekvienam bendrovėje dirbančiam žmogui, pažangus vadovo Jono Sirvydžio požiūris į supančią aplinką, pasirengimas nuolat vykstantiems procesams, leido „Achemai" pasiekti tokių rezultatų, kuriais šiandien didžiuojasi visa Jonava. Gyventojai dėkingi už paramą organizuojant miesto šventes (Jonines, miesto ikūrimo sukaktis), už jaukiai irengtą Meno galeriją, ženklią paramą miesto simbolio „Šviesos bokšto" pastatymui, nuolatinį dėmesį Jonavos krašto muziejui, pagalbą Meno mokyklai, remiant gabius moksleivius, įsigyjant brangiai kainuojančius instrumentus, paramą Kultūros centro meno kolektyvams, Savivaldybės teatrui (remiamos išvykos į tarptautinius festivalius), rajono sporto klubams ir sportininkams, už miestui padovanotus dviračių takus. Bendrovės filantropinė veikla pelnė gyventojų pagarbą.

Jonavos rajono savivaldybė, tęsdama tradiciją kiekvienais metais pagerbti labiausiai rajone nusipelniusias įmones, bendroves, verslininkus, ūkininkus, įsteigė apdovanojimą „Krištolinė gulbė". 2005 m. gruodžio 16 d. iškilmingo vakaro metu šis apdovanojimas įteiktas ir AB „Achema" generaliniam direktoriui Jonui Sirvydžiui už Jonavos rajono gyventojams padovanotus dviračių takus.

Taip įvertinamas dar vienas šios bendrovės vadovo bruožas — rūpintis ne tik bendrovės prestižu, aplinkosauga, bet ir rajono gyventojų poilsiu bei sveikata.

Siūloma už nuopelnus Jonavos rajonui AB „Achema" Generaliniam direktoriui Jonui Sirvydžiui suteikti Jonavos rajono Garbės piliečio vardą.


Parengta pagal Jonavos r. tarybos sprendimą 2006-01-26 Nr. 1TS-1
dėl Jonavos r. Garbės piliečio vardo suteikimo