Pradžia
lt
en
Jonavos baseinas

Jonavos baseinas

Kartu su Ukraina!

Kartu su Ukraina!

COVID-19 Lietuvoje

COVID-19 Lietuvoje

Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė

Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė

Paslaugos

Paslaugos

Projektai

Projektai

Jonas Klemensas Sungaila

JONAS KLEMENSAS SUNGAILA

Jonavos rajono garbės piliečio vardas Jonui Klemensui Sungailai suteiktas už ypatingus nuopelnus Jonavos rajono savivaldai, jos plėtrai ir stiprinimui, už aktyvią visuomeninę bei politinę veiklą.

Jonas Klemensas Sungaila yra pažįstamas daugeliui jonaviečių – šio žmogaus vadovavimo rajonui metu Jonava augo, kūrėsi, stiprėjo, tapdama šiuolaikišku ir patraukliu miestu.

Būdamas veiklus, ryžtingas ir užsispyrusiai siekiantis tikslo, J. K. Sungaila niekuomet nebijojo naujų iššūkių, gebėjo lanksčiai prisitaikyti prie nuolat besikeičiančių nacionalinės politikos brėžiamų krypčių. Reiklus aplinkiniams, bet dar  reiklesnis sau. Jis buvo ne tik savivaldos profesionalas, bet kartu paprastas, nuoširdus, dėmesingas kiekvienam žmogui. Žmogiškumas, ypatingai ryški šios asmenybės savybė, Jonas Klemensas Sungailai paskirtą lyderystės Jonavos rajono savivaldoje misiją darė išskirtinai kilnią, garbingą ir ryškią.

Jonas Klemensas Sungaila gimė 1948 m. vasario 19 d.

1967 m. baigė Smalininkų žemės ūkio mechanizacijos technikumą. 1967–1969 m. dirbo Kulvos kolūkio vedėju, 1969–1972 m. – vyriausiu mechaniku. 1972–1980 m. Liepių kolūkio pirmininku, 1980–1986 m. Kulvos kolūkio pirmininku.

Dirbdamas 1981–1986 m. baigė Lietuvos žemės ūkio akademiją. Ilgus metus vadovavo  kiaulininkystės ir mėsos perdirbimo įmonei „Beržų kompleksas“.

Jonas Klemensas Sungaila 1997–2000 m. išrenkamas Jonavos rajono savivaldybės meru. 2011–2016 m. dirba  Jonavos rajono savivaldybės administracijos direktoriumi.

Aktyviai dalyvavo politiniame gyvenime. 1995 m. Lietuvos valstiečių partijos, 2001 m. Valstiečių ir Naujosios demokratijos partijų sąjungos narys, 2005–2010 m. Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjungos narys, Jonavos skyriaus pirmininkas. Nuo 2010 m. Lietuvos socialdemokratų partijos narys.

Jonas Klemensas Sungaila, dirbdamas Jonavos rajono savivaldybės administracijos direktoriumi, rūpinosi Jonavos rajono gyventojų gerove, sprendė iškylančias problemas – Nakvynės namų įrengimu ir atidarymu Girelės gatvėje, vaikų dienos centro įkūrimu ir atidarymu Rukloje, Jonavos ligoninėje Akušerijos ir ginekologijos skyriaus renovacija, Jonavos psichikos dienos stacionaro (Jonavos pirminės sveikatos priežiūros centro padalinio) atidarymu ir kt.

Jonas Klemensas Sungaila daug dėmesio skyrė kultūrai ir sportui. Jis – nuolatinis kultūrinių renginių rėmėjas.  J.K. Sungailos iniciatyva pabaigta Universalios sporto salės statyba, atnaujintas Senamiesčio gimnazijos sporto aikštynas ir kt. Jis ir krepšinio aistruolis, vadovavęs Jonavos veteranų krepšinio klubui „Beržas“.

Jonas Klemensas Sungaila – aktyvus Kulvos bendruomenės narys, nuolatinis kultūrinių renginių rėmėjas. Kaip jis sako – „žmonėms nepakanka vien tik gero kaimo oro, prakaitą reikia nuplauti ir dvasiai dovanojamais koncertais, pasižmonėti, gal pasidžiaugti asmeniniais laimėjimais, o gal kam ir pasiguosti“.  Kulvos bendruomenė neatskiriama nuo bažnyčios bendruomenės. Jonas Klemensas Sungaila randa laiko  bendradarbiauti ir su bažnyčios bendruomene bei palaiko tradicijas. Gyvendamas Kulvoje, J. K. Sungaila padėjo kunigui Raimundui Kazaičiui atnaujinti bažnyčią ir pagerinti kunigo gyvenimo sąlygas.

Beveik 20 metų praleidęs Jonavos rajono savivaldoje ir užėmęs aukščiausias, jau minėtas mero ir administracijos direktoriaus pareigas, Jonas Klemensas Sungaila svariai prisidėjo, kad Jonavos rajono savivaldybė taptų progresyvesnė ir artimesnė kiekvienam rajono gyventojui.

Ambicingi siekiai, dideli darbai įgyvendinami, kai atsiranda lyderiai, nebijantys iššūkių, gebantys prisiimti atsakomybę, įkvėpti kitus. Jonas Klemensas Sungaila buvo toks lyderis.

                                                _________________________________