TARPTAUTINĖS PRATYBOS ,,KARDO KIRTIS 2018“ ĮGAUNA PAGREITĮ

Birželio 3 dieną oficialiai pradėtos tarptautinės pratybos „Kardo kirtis 2018" įgauna pagreitį – šįvakar Jungtinių Amerikos Valstijų Sausumos pajėgų II-ojo kavalerijos pulko pirmosios didžiosios kolonos įriedės į Lietuvos teritoriją. Neeilinių pratybų scenarijuje numatomos ir išskirtinės operacijos – birželio 8 dieną Gaižiūnų poligone su parašiutais nusileis 150, tiesiai iš JAV atskridusių, karių.

Atvyks į Ruklą

Šiandien prasidės didžiausias iki šiol šalyje vykdytas karinės technikos judėjimo etapas. Tai tarptautinių pratybų „Kardo kirtis 2018" dalis. Iš viso per artimiausias tris birželio naktis į Lietuvą įvažiuos apie keturiasdešimt kolonų – daugiau kaip 1 tūkst. kovinės technikos priemonių ir 3 tūkst. JAV karių. Kaip „Naujienoms" pasakojo  kapitonas Tomas Pakalniškis, kariniai mokymai neaplenks ir Jonavos rajono.

„Ateinančias 3 paras, nakties metu, į Lietuvą įvažiuos didelis kiekis karinės technikos ir karių. Jau šįvakar, nuo 22 val. iki pat 9 val. ryto į mūsų šalį atvyks 15 kolonų. Kiekvieną jų sudaro apie 30 transporto priemonių. Šios kolonos vyks Į Kazlų Rūdos poligoną. Nuo birželio 9 dienos kariai tęs judėjimą į kitas Lietuvos teritorijas. Didelė dalis jų atvyks į Ruklą. Čia vyks kariniai mokymai su Lietuvos kariuomenės kariais. Po kelias paras trukusių pratybų, technika pajudės į Šiaulius ir Panevėžį", – pasakojo T. Pakalniškis.

Išskirtinės operacijos

„Kardo kirtis 2018" pratybose bus vykdomi ir išskirtiniai mokymai – birželio 13 dieną Kauno r. šalia Kulautuvos miestelio vyks persikėlimo per Nemuną operacija. Jos metu JAV Sausumos pajėgų II kavalerijos pulko technika bei kariai taktiškai persikels per upę. Dar viena neeilinė operacija vyks ir Rukloje – birželio 8 d. iš JAV pakils lėktuvas, atskraidinsiantis į Gaižiūnų poligoną apie 150 JAV karių.

„Šalia Jonavos vyks labai įdomi operacija – iš Šiaurės Karolinos pakilęs lėktuvas be sustojimo perskris visą Atlantą ir į Ruklą atskraidins apie 150 JAV karių. Planuojama, kad lėktuvas tikslą pasieks apie 5 – 6 val. ryto. Būtent tuo metu bus galima stebėti išskirtinį vaizdą – kariai iš lėktuvo iššoks su parašiutais. Visos operacijos vyksta nesurežisuotu laiku. Parodyti jas visuomenei nėra mūsų tikslas. Dėl to jos vyksta anksti ryte", – kalbėjo T. Pakalniškis.

Prašo kantrybės

Pasak kapitono, jonaviečiai greičiausiai pajus padidėjusį transporto srautą, tačiau pagrindinis karinės technikos judėjimas numatomas tarpmiestiniuose keliuose: Kaunas – Jonava, Jonava – Rukla – Elektrėnai, „Via Baltica". Tiesa, tikėtina,  kad spūstys keliuose palies Šveicarijos seniūnijos gyventojus – pagal pratybų scenarijų, čia vyks dalis mokymų.

„Jonaviečiai šiek tiek matys technikos judėjimą, kai II-asis kavalerijos pulkas atvyks į Ruklą, tačiau technika važiuos šalia miesto. Kadangi kolonas lydės apmokyti Karo policijos ekipažai, jie pateiks gyventojams nurodymus. Galbūt jie paprašys sustoti ar pasitraukti į kelkraštį. Tikimės, kad žmonės klausys nurodymų ir viskas vyks sklandžiai. Jei visgi spūstys ir susidarys, jos bus trumpalaikės – kolona pravažiuos per 5 – 10 minučių. Manau, kad pastovėti tokį laiką – ne tragedija. O ir ne kasdien kelyje galima išvysti neeilinį karinį transportą. Tai – išskirtinis įvykis. Manau, kad tai matę gyventojai susidarys neišdildomą įspūdį", – teigė kapitonas.

Smalsiai nusiteikę žmonės galės pamatyti karinę techniką ir tarpe pratybų rengiamuose susitikimuose su gyventojais. Artimiausias jų vyks birželio 10 dieną Kaune, šalia Žalgirio arenos. Čia gyventojai bus laukiami nuo 12 iki 17 val.

Apie viską pagalvota

Kadangi šįkart karinės pratybos apima visos šalies teritoriją, apie rimtus nepatogumus ir kilusias kliūtis gyventojai galės pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112. T. Pakalniškis tikino, kad žmonės suras daug informacijos ir žiniasklaidoje bei Krašto apsaugos ministerijos internetiniame puslapyje – www.kam.lt.

„Kilus bet kokiam klausimui, nepasitenkinimui gyventojai gali skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112 – tarnybos perduos mums skirtą informaciją. Pasinaudosime ir gyventojų perspėjimo sistema, kuri informuos pratybų sūkuryje esančius žmones trumposiomis žinutėmis. Taip pat daug informacijos bus talpinama Krašto apsaugos ministerijos internetiniame puslapyje, žiniasklaidos priemonėse", – pasakojo T. Pakalniškis.

Autorius: Jovita STANEVIČIŪTĖ

http://jonavosnaujienos.lzinios.lt/tarptautines-pratybos-kardo-kirtis-2018-igauna-pagreiti/

Kęstučio Putelio nuotr.

 


Komentarų dar nėra. Būk pirmas.