RUGPJŪČIO 12-OJI – TARPTAUTINĖ JAUNIMO DIENA

Jaunystė – tai svajonė. Tai – tikėjimas. Tai – siekimas žygdarbio. Tai – lyrika ir romantika. Tai – dideli ateities planai. Tai – visų perspektyvų pradžia (turkų rašytojas Nazimas Hikmetas)

 

                      Ji minima nuo 1999 m. Jungtinių Tautų Organizacijos sprendimu, rekomendavus po Tarptautinės ministrų konferencijos, įvykusios Lisabonoje rugpjūčio 8-12 d. Šią dieną siekiama daugiau dėmesio skirti jaunimo problemoms, skatinti jaunimą aktyviau dalyvauti visuomeninėje veikloje.

                      Europos šalyse šią dieną rengiamos įvairios akcijos, pvz., Belgijoje Jaunimo tarybos organizuoja iškylų akciją „Picnic Eurotastic", kurios metu jaunimas kviečiamas susiburti Briuselyje esančiame Karališkame parke ir kartu iškylauti. Panašias iškylų akcijas rengti savo šalyse kviečiamas jaunimas iš visos Europos. Neabejojame, kad ir Jonavos rajono jaunimas prasmingai praleis šį savaitgalį, paminėdamas Tarptautinę jaunimo dieną.

                      Mūsų rajone veikia apie 50 jaunimo, su jaunimu dirbančių organizacijų ir neformalių grupių. Aktyviausias jaunimo organizacijas vienija Jonavos rajono jaunimo visuomeninių organizacijų sąjunga „Apskritas stalas".

Aktyviai jaunimas veikia vykdydamas projektines veiklas, į savo būrį pritraukdamas vis daugiau savanorių, bendraminčių. Labai svarbu, kad jaunimas vienytų bendruomenę, generuotų idėjas, kurios aktualios ir kitoms amžiaus grupėms. Žinome ne vieną pavyzdį, kai bendri projektai, renginiai su kitomis bendruomenės grupėmis sulaukė didelio populiarumo. O dalyvavimas tokiuose renginiuose – puiki užimtumo forma.

                      Tarptautinės jaunimo dienos proga sveikiname rajono jaunimą, linkime siekti savo tikslų, kiekvieną dieną judėti į priekį! Kartu mes galime daug!

 

 

Eugenijus SABUTIS                                                                                    Valdas MAJAUSKAS

Jonavos rajono savivaldybės meras                                                        Administracijos direktorius 


Komentarų dar nėra. Būk pirmas.