PAUKŠČIŲ GRIPAS

Paukščių gripas yra greitai plintanti pavojinga užkrečiamoji paukščių liga, kuria serga naminiai ir laukiniai paukščiai. Paukščių gripo viruso nešiotojai ir platintojai gamtoje yra migruojantys laukiniai vandens paukščiai. Šia liga sergantys paukščiai nustoja lesti, gerti, sunkiai kvėpuoja, pamėlsta paukščių skiauterės, barzdelės, patinsta galvos ir kaklo audiniai, atsiranda kraujosruvos odoje ir gleivinėse. Nuo ligos gali nugaišti iki 100 proc. visų ūkyje laikomų paukščių.

Primename visiems naminių paukščių laikytojams, kad:

  • rudeninės laukinių paukščių migracijos laikotarpiu (rugsėjo ir spalio mėnesiais) privaloma laikyti naminius paukščius uždarose patalpose ir jų neišleisti į lauką arba išleisti tik į lauko aikšteles, kurios įrengtos taip, kad naminiai paukščiai negalėtų turėti tiesioginio kontakto su laukiniais paukščiais (pvz., lauko aikštelė iš visų pusių aptverta, o iš viršaus uždengta tinklu arba stogu),
  • nenaudoti atvirų paviršinių vandens telkinių vandens laikomiems naminiams paukščiams girdyti,
  • laikyti naminių paukščių pašarą taip, kad jis būtų apsaugotas nuo laukinių paukščių ir kitų gyvūnų,
  • apie pastebėtą naminių paukščių susirgimą arba gaišimą nedelsiant informuoti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Jonavos  padalinį tel. (8 349) 543 27.

 

VMVT Jonavos padalinio vadovė Diana Šutovienė

 

 


Komentarų dar nėra. Būk pirmas.