KVIEČIAME Į PAVASARIO KONSULTAVIMŲ SAVAITĖS RENGINIUS

 

 

Balandžio 28-oji – Pasaulinė darbuotojų saugos ir sveikatos diena

NET IR VIENAS ŽUVĘS DARBE YRA PER DAUG!

 

Valstybinės darbo inspekcijos Kauno skyriaus darbo inspektoriai š. m. balandžio 24 d. kviečia Jus atvykti į Jonavos r. savivaldybės Kosakovskių salę (Žeimių g. 13, Jonava)  pasikonsultuoti Jums rūpimais darbuotojų saugos ir sveikatos, darbo teisės klausimais.  Konsultacijų pradžia – 10 val. Konsultuos vyr. darbo inspektorė Zina Grabauskienė ir vyr. darbo inspektorius darbo teisei Virginijus Lukavičius.

Šiais metais Pasaulinė darbuotojų saugos ir sveikatos diena pirmą kartą pažymima ir kaip oficiali Lietuvos Respublikos atmintina diena.

Pasaulinė darbuotojų saugos ir sveikatos diena diegia nuostatą, kad negalima darbo laikyti visaverčiu, jei jis nesaugus, jei dirbant rizikuojama savo ar kitų sveikata ir gerove.

Šia diena siekiama dar labiau atkreipti darbdavių ir visos visuomenės dėmesį į žmonių žūtis, susižalojimus darbe – praradimus ir skausmą, kuriuos sukelia abejingumas darbo sąlygoms.

Norima skatinti, kad ir darbuotojai suvoktų, jog turi patys saugoti save ir laikytis saugaus darbo reikalavimų. Juk saugant gyvybes darbe turi veikti drauge: darbdavys-darbuotojas-valstybė.

Lietuvoje kasmet apie 4000 žmonių patiria nelaimingus atsitikimus darbe, iš jų iki 200 – žūsta arba sunkiai susižaloja. Mūsų šalyje 1992-2017 metais darbe žuvo ir sužalota apie 83 tūkst. žmonių.

Valstybinė darbo inspekcija (VDI) savo iniciatyva inicijuoja Pasaulinės darbuotojų saugos ir sveikatos dienos minėjimą jau daugiau nei dešimt metų.

Tradiciškai organizuojama Pavasario konsultavimų savaitė. Jos metu visose apskrityse, savivaldybėse ir seniūnijose inspektoriai kviečia konsultuotis esamus ir būsimus darbdavius, darbuotojus, visus piliečius. Šalies mokyklose, gimnazijose darbo inspektoriai, taip pat ir bendradarbiaudami su įmonių atstovais, veda saugaus darbo pamokas.

Kviečiame dalyvauti ir sprendžiant nacionalinį e. testą, skirtą plačiajai visuomenei – ką žinote apie saugų darbą.

E. testą Pasaulinės darbuotojų saugos ir sveikatos dienos proga VDI organizuoja jau ketvirtus metus. Testo klausimai bus paskelbti VDI interneto svetainės (www.vdi.lt) tituliniame puslapyje balandžio 27 d. nuo 6 val., jo sprendimo laikas – iki balandžio 27 d. 24 val.

 

VDI inf.


Komentarų dar nėra. Būk pirmas.