KĄ TURĖTŲ ŽINOTI ĮMONĖS PRIEŠ ASMENS DUOMENŲ APSAUGOS REGLAMENTO ĮTEISINIMĄ?

 

 

                      Nauji Europos Sąjungos valstybėms narėms taikomi asmens duomenų valdymo reikalavimai žada užtikrinti skaidrumą ir saugumą, tačiau iki 2018 m. gegužės 25d. tinkamai nepasiruošusias įmones žadama drausminti stambiomis baudomis. Baudos sumos gali siekti 4 proc. įmonės metinės pasaulinės apyvartos, arba iki 20 mln. eurų. Darbdaviai ir įmonių savininkai gali būti įpareigoti keisti elektroninių duomenų archyvavimo metodus bei apsaugą, paskirti ir apmokyti duomenų tvarkytoją, duomenų apsaugos pareigūną. Šie pakitimai gali atsieiti daugiau nei 12 tūkst. eurų vien už išlaidas informacinių technologijų sferoje. Didelis dėmesys skiriamas teisės aktams, kurie pateikia gaires infrastruktūros pertvarkai. Šia reforma siekiama teisinį reguliavimą pritaikyti esamai ir būsimai realybei, aktyviai visuomenės veiklai, susijusiai su asmens duomenų tvarkymu skaitmeninėje, elektroninėje erdvėje. Būtinybę turėti visose Europos Sąjungos valstybėse narėse vienodus ir atnaujintus asmens duomenų apsaugą reglamentuojančius teisės aktus paskatino siekis užtikrinti vieną iš pagrindinių žmogaus teisių – teisę į asmens duomenų apsaugą

                      Pasiruošti šiems pokyčiams ypač svarbu iš anksto, nes, atsižvelgus į Bendrojo duomenų apsaugos reglamento nuostatas, susijusias su skaidrumu ar asmens teisių įgyvendinimu, įmonėms bus privaloma įdiegti naujas procedūras, apmokyti darbuotojus, o tam gali prireikti nemažų finansinių, informacinių technologijų, personalo, valdymo ar kitų išteklių.

                      Advokatas dr. Paulius Astromskis įspėja: „Savo plotu, gyliu, aprėptimi ši reforma turbūt yra viena didžiausių ir palies absoliučiai visus, nuo mažo iki didelio."

                      Siekiant tinkamai prisitaikyti prie artėjančio reglamento įteisinimo, neišvengiamai reikės IT įmonių ir specialistų, teisininkų pagalbos. „Šiuo atveju būtinas bendradarbiavimas su teisininkais ir IT įmone, teisiniai dokumentai negali būti atskirti nuo duomenų rinkimo", – sako advokato padėjėjas Vilius Benušis.

                      Bendrojo duomenų apsaugos reglamento keliami reikalavimai įpareigos įmones įdiegti naujas procedūras, apmokyti darbuotojus pagal naują duomenų saugumo aplinkos standartą. Tiesa, šis perėjimas gali būti gan brangus, atsižvelgus į nemažą finansinių ir informacinių technologijų, personalo ir kitų išteklių būtinybę. Petras Petkevičius, kompanijos „Duomenų saugumas" („DevSlate" grupės narės) vadovas, paklaustas apie likusį laiką iki Reglamento, atsakė: „Viskas priklauso nuo to, kokioje stadijoje yra įmonė ar organizacija. Jei iki šiol nieko nedarė, laiko liko tikrai mažai. Turėtų keistis pats požiūris į asmens duomenų apsaugą. Reikia pripažinti, kad organizacijos ir žmonės į tai rimtai nežiūri ir tai turbūt yra viena opiausių problemų."

***

                      Vakar Jonavos rajono savivaldybėje Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai su advokatų profesine bendrija „Viliušis ir Astromskis" surengė nemokamą seminarą „ES bendrasis duomenų apsaugos reglamentas: teisiniai aspektai ir praktiniai patarimai". Pranešimus skaitė teisininkė Aušra Starkutė Šyvokienė, advokato padėjėjas Vilius Benušis, IT specialistas Petras Petkevičius.

                      Seminare dalyvavo per 80 Jonavos ir Kauno įmonių bei organizacijų, verslininkų, švietimo, gydymo įstaigų, savivaldybių bei seniūnijų atstovų.

 

Aušra Starkutė Šyvokienė ir advokato padėjėjas Vilius Benušis

 


Komentarų dar nėra. Būk pirmas.