2018 M. LIETUVOS ŠIMTMEČIO DAINŲ ŠVENTĖ „VARDAN TOS…“

2018 m. birželio 30 – liepos 6 d. Kaune ir Vilniuje vyks Lietuvos šimtmečio dainų šventė.

Dainų ir šokių švenčių tradicija yra ypatingai svarbi ne tik Lietuvos, bet ir Latvijos bei Estijos žmonėms. Ji yra įgijusi tarptautinį pripažinimą, paskelbta Žmonijos žodinio nematerialaus paveldo šedevru, UNESKO  įrašyta į Reprezentatyvųjį žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą.

Jubiliejinė, dvidešimtoji, 2018 m. dainų šventė skiriama Lietuvos nepriklausomos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. „Vardan tos…" yra Lietuvos valstybės himno – „Tautiškos giesmės" frazė. Ši giesmė tapo šventės idėjų pagrindu, visų jos renginių jungtimi. Pagarba Tėvynei, jos praeičiai, ją kūrusiems ir tebekuriantiems žmonėms, tiesos, šviesos, doros siekimas, kvietimas santarvei, vienybei, prasmingo būdo gyventi ir dirbti ne dėl asmeninės, bet dėl Lietuvos gerovės teigimas – pamatinės giesmės vertybės, kurios menine kalba bus permąstomos ir aktualizuojamos šventėje.

Šventę sudarys 14 renginių, taip pat bus rengiamos tradicinės eitynės, kuriose kviečiami dalyvauti meno kolektyvų nariai, juos lydintys asmenys, savivaldybių teritorijose veikiančių įstaigų atstovai, verslo įmonės, organizacijos ir kt.                                                  

Eitynės iš Katedros aikštės į Vingio parką

Liepos 6 d. 14.00 val.

Dainų šventės eitynės vyks Valstybės – Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo – dieną. Tai vienas spalvingiausių, smagiausių, gyvybingiausių šventės renginių. Jos tęsia istorines valdovų, bažnytines, amatų cechų procesijų tradicijas.

Išpuošta istorinės Lietuvos praeities, valstybingumo, didžiųjų šių dienų laimėjimų – valstybės atkūrimo ir kūrimo visos Lietuvos visuomenės, miestų ir regionų jėgomis – ženklais, dainuojanti ir šokanti gyva žmonių juosta iš Katedros aikštės nusidrieks iki Vingio parko, kuriame vyks svarbiausias baigiamasis šventės renginys – Dainų diena.

Tai bus tikros šimtmečio eitynės, prie kurių simboliškai jungsis visi Lietuvos žmonės. Esame įsitikinę, kad 36 000 šventės dalyvių  puikiai reprezentuos regionų kultūrą, įrodys meno kolektyvų meistriškumą, susiklausymą ir vienybę.

Informacija skelbiama http://www.lnkc.lt/ ir http://www.dainusvente.lt/lt/

 

 

 


Komentarų dar nėra. Būk pirmas.